KATOLICKA FUNDACJA KULTURY
Home
English Version
O Nas
Kontakt

KATOLICKA FUNDACJA KULTURY

PolskiEnglish

Home

O Nas

Kontakt


POSŁUCHAJ FRAGMENTU:
KARNAWAŁOWY KONCERT ZESPOŁU GOLEC uORKIESTRA! AUTENTYCZNY, DYNAMICZNY, PODBIJAJĄCY SERCA PUBLICZNOŚCI!

"BESKIDZCY GÓRALE XXI WIEKU" ZAGRAJĄ SWOJE NAJWIĘKSZE PRZEBOJE, A WŚRÓD NICH: LORNETKA, SŁODYCZE, ŚCIERNISKO, GÓRALSKIE TANGO CZY HIT LATA, "LAUREATKA" OPOLA, PIOSENKA MŁODY MAJ!

Zespół Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie - "beskidzcy górale XXI wieku", jak pisał o nich Janusz Stokłosa - jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów.

W 2012 roku bracia otrzymali Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "za propagowanie i działanie na rzecz rozwoju rodzimej kultury". Tym samym doceniona i uhonorowana została utworzona przez braci w 2003 roku Fundacja Braci Golec zajmująca się min. kultywowaniem muzyki łuku Karpat poprzez tworzenie na Żywiecczyźnie dziecięcych ognisk twórczości artystycznej (patrz: www.fundacjabracigolec.pl).

Wierność własnym korzeniom oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce!

TEGO NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ!

ZAPRASZAMY NA NAJBARDZIEJ PORYWAJĄCE WYDARZENIE NOWEGO ROKU 2016!

16 stycznia, sobota, godz. 19:00

OUR LADY OF ASSUMPTION CHURCH
1 Molloy Street, Copiague, NY 11726
(631) 842-5211
Kup Bilet

Wiecej informacji na stronach:

www.bilety.com
www.golec.pl


KATOLICKA FUNDACJA KULTURY ZAPRASZA NA WSPÓLNE KOLĘDOWANIE Z GOLEC uORKIESTRA!

Kolędowanie z Golec uOrkiestra to niezwykle nastrojowe, a zarazem pełne energii wydarzenie. Podczas koncertu, obok tradycyjnych kolęd takich jak: "Wśród nocnej ciszy", "W żłobie leży", "Bóg się rodzi", czy "Pójdźmy wszyscy do stajenki", usłyszymy autorskie kompozycje braci Golec – "Łokarynki, fujareczki...", "Idymy z muzyckom", posiadające wszelkie zadatki na to, by dołączyć do żelaznego świątecznego kanonu muzycznego. Zasłuchamy się też w słodkie, liryczne "Oj, Maluśki, Maluśki...". Na koncercie nie zabraknie również prawdziwych, góralskich winszowań rozpoczynających kolędowanie i kolędniczych opowieści wplatanych między śpiewanie. Wszak Boże Narodzenie to czas, gdy przy ogniu z kominka domownicy dzielą się wspomnieniami.

ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWY WIECZÓR Z POLSKĄ TRADYCJĄ!

PRZYJDŹCIE I ZAKOLĘDUJCIE Z NAMI!

17 stycznia, niedziela, godz. 18:00

PARAFIA ŚW. WOJCIECHA
2645 E Allegheny Ave, Philadelphia, PA 19134
Info: (215) 739-3500
Agencja Polus (były Spójnik): (215) 425-8560
Delikatesy Polka Deli: (215) 634-3750
Kup Bilet

Wiecej informacji na stronach:

www.bilety.com
www.golec.pl